Bilişim Vadisi’nde İlkler Devam Ediyor

0
728

Dijital Türk Oyunları Platformu ve Bilişim Vadisi’nin iş birliği ile hazırlanan Oyun Geliştirme Yaz Kampı, bu yıl ilk kez düzenlendi.

Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen Oyun Geliştirme Yaz Kampı tamamlandı. Düzenlenen sertifika töreni ile katılımcılara sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşan Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu “10 günlük kamp sonrasında konuşacağım kitlenin motivasyonu düşük olur diye tahmin etmiştim ama bu enerjiniz beni bile heyecanlandırdı. İyi ki geldiniz, iyi ki bu etkinliğe ev sahipliği yaptık. Bilişim Vadisi sizler ile birlikte yaşayan bir teknoloji geliştirme merkezi olacak. Bundan sonra tüm oyun yazılım girişimcilerini, geliştiricilerini ve tasarımcılarını Bilişim Vadisi olarak ağırlayacağız”

Dijital Türk Oyunları Platformu’nda Okan Özbay ise ”Oyun ve animasyon sahasında Türkiye’nin geleceğine dair heyecan dolu bir kamp geride bırakılmış olduk. Yaptıkları işlerle kendilerini gösteren, bir ilki yaşayan ve kamp süresince muhteşem işlere imza atan tüm katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler.”

Yetkililer ilk kamp için 4000’e yakın başvuru aldıklarını ve kampın yenisi için duyuruların kısa sürede tekrar açılacağını bildirdiler.