Siber Güvenlik Hackathonu İçin Geri Sayım Başladı

0
188

Hackathor, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından desteklenen, Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenecek olan bir Siber Güvenlik Hackathonudur. Hackathon belli bir ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde, takım çalışması halinde inovatif fikirlerini kodlara dökme hali olan bir nevi maratondur. Üniversite öğrencilerinden oluşan ekipler, Siber Güvenlik alanındaki problemlerin çözümüne yönelik ya da yeni bir fikir olarak proje geliştirirler ve etkinlik sonunda projelerini siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunarlar. Yarışmacı ekipler, 36 saat sürecek Hackathor’da projelerini hazırlarken aynı zamanda eğitimlere katılacak ve mentor desteği de alacaktır.

İlki 2019 yılında yine Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Bilkent Genç Girişimciler Kulübü tarafından gerçekleştirilen <Hackathor> bir öğrenci kulübü ile düzenlenen ilk temalı hackathon olma özelliğine sahiptir. Hackathor bu yıl online gerçekleştirilecektir.

28 – 29 Kasım tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşecek, 36 saatlik #HACKATHOR Siber Güvenlik Hackathonu için son başvuru 1 Kasım 2020!

Detaylı bilgi için tıklayınız!

Siber Güvenlik Hackathonu İçin Geri Sayım Başladı Ekran Resmi 2020 10 21 09