Yaz Okulunda Teknopark İzmir Anlatıldı

0
275

Bu yıl İzmir de tek olarak açılan ve İYTE de ilk kez gerçekleşen “İYTE Lise Yaz Okulu” Teknopark İzmir ev sahipliği ve desteğiyle 24 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Yaz Okulu kapsamında bir ders veren Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, katılımcı lise öğrencilerine üniversite seçimlerinde ve sonrasında dahil olabilecekleri yenilikçilik ekosistemi hakkında bilgi verdi ve yenilikçilik alanına katılmak isteyen öğrencileri Teknopark İzmir’e davet etti.

İYTE Yaz Okulu kapsamında 2 ayrı ders olarak planlanan Teknopark İzmir bölümünde, Genel Müdür Tanoğlu’nun ardından katılımcı öğrenciler ile Bölgede çalışmalarını sürdüren Uncosoft, CMA Danışmanlık, DVL Ar-Ge ve Meshine Sürü Teknoloji’lerinin başarılı girişimcileri bir araya geldi. 

3 Temmuz 2019’da Classboom Ön Kuluçka Merkezinde gerçekleştirilen derse konuşmacı olarak Uncosoft Yazılım’dan Edip Enes Çakır, CMA Danışmanlık ve Bilişim Teknoloji’lerinden Özden Erten, DVL Ar-Ge’den Armağan Ergün ve Meshine Sürü Teknoloji’lerinden Kadir Özgün katıldı.

Girişimciler, katılımcısı lise öğrencilerine kendi girişimcilik hikayelerini anlatarak, kariyer tercihlerinde girişimciliğin kariyer alternatifi olabileceği ve yapacakları okul tercihlerinde girişimcilik ekosisteminin büyüklüğünü göz önünde bulundurmalarını istedi.