Teknopark İstanbul Bünyesindeki LiveWell Firmasından Yerli ve Milli İlk Dijital Holter

0
383

Teknopark İstanbul’da yer alan LiveWell Sağlık Teknolojileri firması 42 gün kayıt yapan, taşınabilir yerli holter (EKG) cihazı Cardiom’u üreten, Türkiye’ye bu üretimi yapabilen ikinci ülke unvanını kazandırdı. Giyilebilir sağlık teknolojileri üreten LiveWell, Sanko ile tek parça, kablosuz EKG tişört geliştirme projesiyle de konuşuluyor.

Uzun süreli takip yapan, taşınabilir yerli holter (EKG) cihazı üreterek Türkiye’ye ‘bu üretimi yapabilen ikinci ülke’ unvanını kazandıran alan LiveWell Sağlık Teknolojileri firması, Cardiom adındaki taşınabilir holter ile de hastalığın kardiyolojik mi nörolojik mi olduğunu belirleme de önem arz ediyor. Giyilebilir sağlık teknolojileri üreten LiveWell, Türkiye’nin en büyük tekstil firmalarından Sanko ile Tek Parça Kablosuz EKG Tişört geliştiriyor ve kullan-at tişörtün klinik testleri tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.

İstanbul Ticaret Odası’nın sorularını yanıtlayan LiveWell Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yeşilleten ile yapılan röportaj için tıklayınız: https://www.itohaber.com/haber/roportaj/211497/yerli_ve_milli_ilk_dijital_holter.html